Náš príbeh

Spoločnosť Totem s.r.o. bola založená v roku 2000 organizáciou Slovenský skauting. Hlavným cieľom a poslaním spoločnosti bola výroba a distribúcia tovaru pre slovenských skautov (skautské košele, skautské šatky, nášivky a odznaky).

Postupom času sa činnosť spoločnosti rozšírila o malé vydavateľstvo a grafické štúdio. Hlavnou náplňou tohto vydavateľstva bolo zabezpečovať vydávanie programových príručiek a materiálov pre potreby skautov (Nováčik, Neznáma krajina, Stúpanie na vrchol, Vlčie mláďa, Tajomná džungľa, Slobodný lovec, Mauglí človek). V roku 2004 sa vo vydavateľstve začali pripravovať prvé knihy o hradoch (Kamenní strážcovia). Tieto knihy sa stali veľmi obľúbenými a vzhľadom na veľký dopyt po nich sa začli pripravovať aj ďalšie komerčné tituly (Kamenní strážcovia II, Zrúcaniny hradov na trojrozmerných fotografiách, sprievodcovia po hradoch...).

V roku 2008 bol pre spoločnosť prelomový, nakoľko sa udialo viacero významných zmien - spustenie prvého e-shopu so skautským tovarom, rozšírenie sortimentu, výroba voľnočasových tričiek, podstatné priblíženie tovaru skautskej verejnosti. Tento tovar ponúkame v samostatnom e-shope www.totemsro.sk.                     

V roku 2013 sme spustili samostatný portál so spoločenskými hrami pod názvom www.spolocenska-hra.sk